foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Zebranie sprawozdawcze Towarzystwa Miłosników Kartuz

 

W dniu 27 marca odbyło się w Sali Urzędu Miejskiego  Kartuzy zebranie TMK na którym przedstawiono sprawozdanie z działalności Towarzystwa za rok 2016.

W zebraniu uczestniczyli : Starosta powiatu kartuskiego p J Kwiecień,  burmistrz Kartuz p M Gołuński, komendant PPSPoż. p.  E Kwidzyński , zarząd Towarzystwa i ok. 29 członków, przedstawiciele prasy i mieszkańcy.

Sprawozdanie przedstawił prezes Towarzystwa p T Moroń. Oto w skrócie główne tezy sprawozdania.

 W roku 2016 odbyło się 7  posiedzeń Zarządu, przyjęto 15 nowych członków i stan Towarzystwa to obecnie 71 członków. W roku 2016 aktywnie promowano Kartuzy jako Stolicę Kaszub co zaowocowało postawieniem tzw. witaczy na wjeździe na naszego miasta  - pierwsze odsłonięcie 17 października Dużym osiągnięciem był konkurs „ Rola Kartuz w kształtowaniu tożsamości Kaszub” – wydano książkę z pracami laureatów.   W roku 2016 nawiązano współpracę  z Towarzystwem Miłośników Polanicy i delegacja tego miasta przyjechała do nas i nawiązano też współpracę  na poziomie miasta. Prezes Towarzystwa otrzymał  wyróżnienie „Karteska Skra”, zorganizowano spotkanie opłatkowe, zabawę karnawałowa , tzw, majówkę w Mirachowie. Członkowie Zarządu i członkowie brali udział i promowali nasze miasto w wielu imprezach takich jak Dni Jedności Kaszub, dożynki, Światowy Zjazd Kaszubów,  imprezach muzycznych w Kawiarence pod Refektarzem itp.

 

Towarzystwo popiera inicjatywę aby nazwać park przy LO ul.Klasztorna imieniem dr Teodora Elasa.

 

Następnie po sprawozdaniu  Komisji Rewizyjne przyjęto sprawozdanie z działalności.

 

Kolejnym punktem zebrania było wystąpienie burmistrza p M Gołunskiego który przedstawił zamierzenia inwestycyjne  miasta na najbliższy okres  Główne elementy to budowa dworca kolejowego wraz z węzłem przesiadkowym i parkingami, budowa targowiska obok dworca, nowe 8 km tras rowerowych,  rewitalizacja centrum, promenada wzdłuż jeziora Klasztornego, Modernizacja Dworu Kaszubskiego z utworzeniem Klubu Integracji Społecznej, przebudowa stadionu na stadion lekkoatletyczny,  budowa dalszej obwodnicy  modernizacja ul Chmieleńskiej.

 

Spotkanie zakończyły wystąpienia p starosty p J Kwiecień i i komendanta hufca ZHP p Zb. Sawka

 

Dane adresowe

TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW KARTUZ

(KRS: 0000106185)

Gen. J. Hallera 1/128

83-300 KARTUZY

 

 

Konto bankowe

Bank i numer konta

Newsletter jest usługą mailingową, dzięki której na bieżąco możemy Cię informować o nowych artykułach lub ważnych ogłoszeniach. Chcesz być ''na bieżąco''? Zapisz się do newslettera! Podaj swoje imię i adres e-mail...


Wiadomość HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Współpracują z nami

Podziękowania...

Odsłon artykułów:
43439