foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

60-te urodziny Zrzeszenia

Kartuski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego obchodzi w tym roku Jubileusz 60-lecia działalności. Uroczystości związane z tą dostojną rocznicą odbyły się w Kartuzach w niedzielę, 18 września 2016. 

W tym dniu, rano, w Nowej Hucie, odbyło się uroczyste odsłonięcie pamiątkowego obelisku poświęconego pamięci o Profesorze Gerardzie Labudzie. Obelisk powstał ze środków darczyńców, którzy nie pozostali obojętni na apel kartuskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

O godz. 11:00 w kartuskiej Kolegiacie odbyła się msza św., której przewodniczył Ks. Dziekan, Proboszcz Parafii pw. WNMP w Kartuzach Piotr Krupiński. Mszę odprawiono w kilku intencjach - za członków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddziału w Kartuzach oraz za ś.p. prof Gerarda Labudę oraz  w intencji jego rodziny.

Po mszy wszyscy przemaszerowali do sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się następna część uroczystości ZK-P. Na początku, na scenie pojawił się Regionalny Zespół Pieśni Tańca KASZUBY z Kartuz w krótkim, kilkudziesięcio minutowym występie. Oczywiście, jak na ambasadora Kartuz przystało - nie obeszło się bez bisów... 

Później obecny Prezes Zrzeszenia Oddziału w Kartuzach Kazimierz Formela podziękował osobom, które pomagały, działały w szeregach kartuskiego ZKP i poza nimi, na które można było liczyć w potrzebie. Wśród tych osób znalazła się także gmina kartuzy, którą reprezentuje Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Później przyszedł czas na gratulacje i podziękowania za dotychczasowe lata pracy na rzecz zachowania tożsamości kulturowej Kaszub. Jak w swych gratulacjach podkreślił Burmistrz Kartuz - ''Dla nas jako mieszkańców Kartuz – Stolicy Kaszub jest powodem do dumy fakt, że mieszkańcy naszego miasta tworząc aktywne struktury kaszubskiej organizacji, jako jedni z pierwszych włączyli się w urzeczywistnianie tych ważnych idei we wzmacnianiu udziału ludności kaszubskiej w życiu publicznym oraz w zachowaniu tradycji i wartości przekazanych nam przez naszych przodków''. 

Wszystkim członkom, sympatykom i osobom wspierającym działania Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddziału w Kartuzach życzymy wytrwałości oraz skuteczności w realizacji planów i zamierzeń na kolejne lata. 

Dane adresowe

TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW KARTUZ

(KRS: 0000106185)

Gen. J. Hallera 1/128

83-300 KARTUZY

 

 

Konto bankowe

Bank i numer konta

Newsletter jest usługą mailingową, dzięki której na bieżąco możemy Cię informować o nowych artykułach lub ważnych ogłoszeniach. Chcesz być ''na bieżąco''? Zapisz się do newslettera! Podaj swoje imię i adres e-mail...


Wiadomość HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Współpracują z nami

Podziękowania...

Odsłon artykułów:
43458